• Úvod
  • Novinky
  • Ohlédnutí za Semilskými turistickými slavnostmi

Ohlédnutí za Semilskými turistickými slavnostmi

V listopadu 2018 jsme pořádali celostátní turistickou akci Za posledním puchýřem. Pro rok 2019 jsme ve spulupráci s Městem Semily připravili jako pilotní akci našeho odboru Semilské turistické slavnosti tématicky směřované k 110. výročí založení turistiky a otevření Riegrovy stezky.

V sobotu 21.9.2019 jsme se probudili do krásného, sluncem prozářeného rána. Akce byla zahájena na vernisáži v Městském muzeu. Mohli jsme se setkávat s lidmi v dobových krojích, kterých se zde sešlo opravdu hodně. Pro milovníky výletů za krásami přírody jsme připravili několik tras, které jsme vedli Riegrovou a Kamenického stezkou. Na Riegrově stezce jsme se mohli potkat se semilskými skauty. V cíli v Bítouchově před vstupem na Riegrovu stezku se účastníci mohli dále vyžít v rámci různých doprovodných akcí pro malé i velké. Na Riegrově stezce byla odhalena pamětní deska na návštěvu prvního prezidenta Československa T. G. Masaryka v Semilech v roce 1922. Byla zpřístupněna lezecká stěna Vodní brána. Mezi Semilami a Bítouchovem se pohyboval výletní vláček. Účastníci mohli navštívit vodní elektrárnu na Spálově. K dobré pohodě přispělo i několik hudebních vystoupení s vrcholem v podobě koncertu Zuzany Stírské se svou kapelou. Pro malé jsme přichystali skákací hrad, trampolínu, malý vláček s bicyklovým pohonem a mnoho dalších atrakcí. Nechybělo ani špičkové kouzelnické vystoupení vystoupení flašinetáře.

Bylo to krásné sobotní setkání a k večeru jsme se rozcházeli do svých domovů s pocity velmi dobře připravené a organizované akce. Účastníci byli nadšeni a to bylo tou nejlepší odměnou pro nás. Pro milovníky statistik uvádíme, že se nám v rámci registrace podepsala 612 účastníků a odhadem lze konstatovat, že jsme v muzeu nebo v Bítouchově celkem přivítali 1.500 - 2.000 milovníků turistiky a dobré zábavy. Na přípravě a průběhu akce se podílelo 45 pořadatelů a 20 hasičů.

Na webových stránkách KČT Semily a sociálních sítích jsme připravili fotogalerii momentek z průběhu Semilských turistických slavností. Třeba se na nich najdete. Ještě jednou všem děkume za hojnou účast a těšíme se na setkání při našich dalších akcích.

Váš Klub českých turistů Semily

Fotogalerie »

| Petr Tichý | Novinky

©   Klub českých turistů odbor Semily